Przejdź do treści strony
Godło

Instytut Nauk o Zdrowiu

Instytut Nauk o Zdrowiu

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk
Ahoj przygodo!

Ahoj przygodo!

Studenci Koła Naukowego Fizjoterapii mieli okazję przeżyć niepowtarzalną przygodę.

Studenci Koła Naukowego Fizjoterapii dnia 11.06.2021r. w Porcie Ustka na Jachcie pod przewodnictwem mgr Karola Łosińskiego oraz dr n. med. Aleksandry Bryndal mieli okazję przeżyć niepowtarzalną przygodę.

Studenci fizjoterapii jako grupa młodych osób ciekawych Świata podjęła się rozwiązania zagadki na ile różni się czas i jakość wykonywania czynności na jachcie osób młodych i osób starszych (zarówno w porcie jak i na pełnym morzu). Dbając o bezpieczeństwo osób starszych studenci koła naukowego fizjoterapii wykonali podstawowe czynności na jachcie potrzebne w żegludze. Aby warunki były jak najbardziej zbliżone do rzeczywistych, kolejnym krokiem było wykonanie przez studentów tych samych czynności w Symulatorze Odczuć Starczych. W symulatorze już nie było tak łatwo…

Niewzruszeni silnym wiatrem (6B) i koniecznością przełożenia wyprawy na inny mniej wietrzny dzień (15.06.2021r.) wyruszyli na spotkanie z przygodą. Prowadzenie badań naukowych podczas rejsu i powrót do poru podczas zachodu słońca był wspaniałym i dla większości nowym doświadczeniem.

            Ahoj przygodo!

…”Łajba to jest morski statek,

Sztorm to wiatr co dmucha z gestem,

Cierpi kraj na niedostatek Morskich opowieści.

Hej! Ha”…..

             Morskie opowieści

Czekamy na przyszły rok akademicki i nowe ciekawe projekty do realizacji.

Znajdziesz nas tutaj