Profilaktyka nowotworowa z Uniwersytetem III Wieku

W dniach 03-05.06.2019 roku w Katedrze Pielęgniarstwa Akademii Pomorskiej w Słupsku gościliśmy uczestników Uniwersytetu III Wieku ze Słupska, Ustki i Człuchowa realizujących dokształcanie w ramach przeznaczonych na ten cel środków unijnych.

Tematyka spotkania dotyczyła profilaktyki nowotworowej w oparciu o Europejski Kodeks Walki z Rakiem ze szczególnym wyodrębnieniem nowotworu gruczołu piersiowego i sposobu jego profilaktyki w najbardziej obciążonej grupie wiekowej 50-69 lat.

W drugiej części spotkania zorganizowano warsztaty ukierunkowane na samobadanie piersi, w których uczestnicy pod czujnym okiem prowadzących doskonalili umiejętności prawidłowej techniki samobadania gruczołu piersiowego. Spotkaniu przyświecała myśl: "Badamy się nie po to, aby wykryć zmianę nowotworową, lecz by upewnić się, że jej nie ma".