Przejdź do treści strony
Godło

Instytut Nauk o Zdrowiu

Instytut Nauk o Zdrowiu

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk
Projekt „Zdrowy kręgosłup”

Projekt „Zdrowy kręgosłup”

Zdrowy kręgosłup” to nazwa projektu stworzonego przez grupę studentów z koła naukowego na kierunku Fizjoterapia. Przy współpracy Akademii Pomorskiej oraz Szkoły Podstawowej nr 11 w Słupsku powstał pilotażowy program profilaktyki wad postawy dla grupy dzieci w wieku szkolnym. Program ma na celu wykrycie ewentualnych nieprawidłowości w budowie kręgosłupa i stóp u dzieci w wieku rozwojowym.

W celu trafnej diagnostyki wad postawy ciała wśród młodych ludzi do projektu wykorzystywany jest nowoczesny sprzęt, którym dysponuje Akademia Pomorska w Słupsku.

Pierwsze spotkanie w ramach projektu „zdrowy kręgosłup” miało miejsce 17 grudnia w Instytucie Nauk o Zdrowiu. Podczas wizyty uczniów z SP 11 wykładowcy z Zakładu Fizjoterapii poruszyli kwestię profilaktyki deformacji, a także omówili z dziećmi anatomię kręgosłupa i stóp na modelach anatomicznych oraz zademonstrowali dzieciom jak nieprawidłowy tryb życia wpływa negatywnie na nasze ciało.

Uczniom i ich opiekunom dziękujemy za wizytę, a wykładowcom oraz studentom z kierunku Fizjoterapia za zaangażowanie w projekt.

Zdjęcia:

Znajdziesz nas tutaj