Aktywna Akademia - wizyta uczniów liceów ogólnokształcących.

Wizyta uczniów w Akademii Pomorskiej

1 kwietnia 2022 roku, w warsztatach zorganizowanych przez naszą Uczelnię wzięło udział 75 uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza oraz V Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Słupsku.

1. Podczas spotkania odbyły się: Warsztaty anatomiczne, ukazujące budowę i funkcjonowanie układu oddechowego z wykorzystaniem Gogli  VR oraz preparatów ukazujących wpływ czynników szkodliwych,

2. Warsztaty kosmetologiczne, na których uczniowie uczestniczyli w zabiegach:

- subiektywna diagnostyka skóry palpacyjno-wzrokowa oraz poradnictwo cer w zakresie pielęgnacji domowej,

- zabieg pielęgnacyjny na dłonie: masaż na dłonie z zabiegiem parafinowym,

- analiza kolorystyczna, makijaż oraz korekta niedoskonałości twarzy,

3. Warsztaty w Centrum Symulacji Medycznej (wykonywanie czynności z zakresu działań ratowniczych, pielęgniarskich i położniczych tj. m.in. udział w porodzie fizjologicznym, badanie fizykalne noworodka, zakładanie i zdejmowanie szwów, scenka symulacyjna z udziałem studentów pielęgniarstwa w opiece szpitalnej nad pacjentem, działania ratownicze w karetce pogotowia)

4. Warsztaty, nt. „Jak technologia wspiera fizjoterapię?"; w trakcie warsztatów zaprezentowane zostały nowoczesne urządzenia stosowane w praktyce pracy fizjoterapeuty (dzięki ich wynikom, można dokonywać analizy min. postawy ciała, chodu, oceny wydolności fizycznej)

5. Warsztaty dietetyczne, w trakcie których uczniowie wykonywali:

- analizę składu ciała,

- układali jadłospis z wykorzystaniem kalkulatora dietetycznego Aliant,

- degustowali słodycze w wersji fit,

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach projektu Aktywna Akademia finansowanego z Ministerstwa Edukacji i Nauki.