Współpraca ze środowiskiem lokalnym w przedszkolach i szkołach

logo-inoz

Styczeń 2014 – zajęcia laboratoryjne dla uczniów Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Słupsku

http://www.zso3.slupsk.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=670:zajcia-laboratoryjne-z-biologii-na-ap-w-supsku&catid=22

Instytut Nauk o Zdrowiu od 2012 roku w ramach współpracy z Przedszkolem Miejskim nr 25 w Słupsku.

Cykliczne spotkania odbyły się w:

XI 2012 warsztaty udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci

V 2013 warsztaty udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci

IV 2014 dla warsztaty udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci

W 2014 roku Instytut Nauk o Zdrowiu objął swoim patronatem realizowany przez Przedszkole Miejskie nr 25 w Słupsku projekt w zakresie bezpieczeństwa komunikacyjnego i ratownictwa medycznego dla dzieci w wieku przedszkolnym, ich opiekunów oraz społeczności lokalnej „Zabłyśnij przykładem, bądź widoczny na drodze”      

Celem programu było prowadzenie edukacji komunikacyjnej i zasad udzielania pierwszej pomocy wśród przedszkolaków PM-25; Propagowanie wiedzy i prawidłowych zachowań w zakresie bezpieczeństwa komunikacyjnego w różnych środowiskach społecznych – przedszkolaki, uczniowie, osoby starsze, rodzice; Nauka i przekazywanie wiedzy o numerach telefonów alarmowych oraz zachowania w sytuacji wypadku; Promowanie ratownictwa medycznego; Doskonalenie umiejętności praktycznych udzielania pierwszej pomocy. Wspólne działania mają na celu umiejętność prawidłowego zachowania się w sytuacji zagrożenia w drodze do szkoły oraz podczas przebywania w środowisku własnego osiedla.

W listopadzie 2014 roku oraz maju 2015 roku w ramach współpracy zostały przeprowadzone warsztaty pierwszej pomocy, które dla przedszkolaków miały formę zabawy. Dzieci uczyły się zaopatrywania „sztucznych” ran, postępowania w sytuacji zadławienia, ułożenia osoby nieprzytomnej w pozycji bocznej ustalonej. Najwięcej zainteresowania wzbudziła nauka prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej z zastosowaniem automatycznej defibrylacji zewnętrznej, która odbywała się z użyciem fantomów resuscytacyjnych. Jak przystało na przedszkolaków objętych opieką przez studentów Ratownictwa Medycznego wszystkie dzieci wraz z opiekunami zaliczyli warsztaty na „szóstkę”.

http://www.puchatek.slupsk.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=251:pierwsza-pomoc-listopad-2014&catid=47:fotokronika&Itemid=72

http://www.puchatek.slupsk.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=204:zabawy-now-metod-nauki-jzyka-angielskiego-lapbook&catid=47:fotokronika&Itemid=72

http://www.puchatek.slupsk.pl/fotokronika/15_maja_2013_pierwsza_pomoc_przedmedyczna/album/index.html

 

Przedszkole 2012-2013

Przedszkole 2014-2015

Kontakt

Katedra Pielęgniarstwa
Sekretariat

ul. Kozietulskiego 6, 76-200 Słupsk
mgr Anna Sopala
Telefon: 59 848 28 63 wew. 720
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Katedra Fizjoterapii i Ratownictwa Medycznego
Sekretariat

ul. Kozietulskiego 6, 76-200 Słupsk
mgr Anna Sopala
Telefon: 59 848 28 63 wew. 720
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.